Корисно знати

Дискові гальма


Дискові гальма на велосипед являють собою гальмівний диск або ще його називають ротор, котрий кріпиться до втулки колеса велосипеда і каліпера (машинки), в якій знаходяться гальмівні колодки. При натисканні на ручку гальм гальмівне зусилля передається через тросик або гідролінію до колодок, що притискаються до ротора і відбувається, безпосередньо, тертя і в кінцевому результаті гальмування.


Гальмівні колодки використовуються для дискових гальм. Бувають різних типів і видів, наприклад:




Вони бувають органічні, напівметалічні, металізовані, керамічні й ін. Органічні дискові колодки м'які, за рахунок чого мають невеликий ресурс і швидко стираються, проте забезпечують хороше зчеплення гальм. А металізовані дискові гальма більш тверді, так як виготовлені з металевим наповнювачем, тому є більш зносостійкими та забезпечують відмінне гальмування на спусках.


Дискові гальмівні колодки підбирають на велосипед виходячи з типа дискових гальм (для кожної моделі гальм відповідні колодки). Визначити, як саме колодка потрібна можна по її зовнішньому вигляду й формі.


В магазині kolo.mk.ua є колодки трьох типів: напівметал, спечений метал і кераміка


Різний склад фрікційного матеріала гальмівних колодок дає різні результати при гальмуванні: 


  • Напівметал (semi-metall, суміш органіки и металевої стружки):

гальмує сильно, але м'якіше, ніж "спечений метал", і більш пружно, ніж "чиста органіка". Гальмує тихо, сторонніх звуків не видає. У вологих умовах трохи втрачає гальмівну силу; в горах, при сильному перегріві на спусках теоретично може згоріти. У всіх інших умовах - ідеальні колодки: потужні, безшумні, з хорошою модуляцією зусилля.


  • Спечений метал (sintered, спечена металева крихта):

гальмує дуже сильно, у вологих умовах працює потужніше напівметала, при перегріві практично не втрачає гальмівної сили, витримує високі температури, а також має гарну зносостійкість. Ці колодки відмінно підходять для гір та складних кліматичних умов. Модуляція дещо "грубіше", ніж у напівметала - потрібно звикнути. Можуть видавати звуки при гальмуванні (як правило в дощ, або якщо колодки сильно забруднені)


  • Кераміка (ceramic):

найдорожчі з усіх варіантів, але найбільш довговічні й ефективні. Керамічні гальма витримують дуже високі температури та майже не втрачають ефективності при підвищеній вологості


УСТАНОВКА Й РЕГУЛЮВАННЯ ДИСКОВИХ КОЛОДОК


Якщо ви жодного разу не змінювали колодки самостійно, раджу звернутись до спеціалістів або знайти відеоінструкцію для вашої моделі гальм на сайті Youtube  Перед встановленням нових дискових колодок, запевніться що ваші руки чисті, в іншому випадку ви можете зіпсувати нові колодки.